server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

تازه های کتاب

اهل بیت(ع)

تازه های کتاب

پدید آورنده : نغمه خلیل بیگی ، صفحه 41
آفتاب در غربت
محمد بنی هاشمی/تهران: میقات ، 464 ص وزیری و شمیز، 33000 ریال، چاپ اول/5000 نسخه
«آفتاب در غربت » به مباحثی در باره حضرت مهدی (عج) اختصاص دارد . مؤلف در این کتاب با استناد به روایات مختلف، خست شرحی مختصر از زندگی آن حضرت فراهم می آورد . سپس با این مباحث کتاب را پی می گیرد . علل غیبت، راز طول عمر، نحوه ظهور و تشکیل حکومت و ویژگی های ظهور آن حضرت .
عناوین برخی از فصل های کتاب به این قرار است: اهمیت شکرگزاری پروردگار، انواع شکرگزاری، بالاترین درجه شکر، نتیجه شکر و کفران نعمت . نعمت بودن امام عصر (ع)، نعمت بودن امام عصر (ع) از جهت تکوینی و تشریعی، شکر قلبی و زبانی نعمت امام عصر (عج)، امام ناشناخته، امام از یاد رفته و امام بی یارو یاور .
انتظارات امام زمان (ع) (توقعات و انتظارات امام زمان (عج) از شیعیان)
مهدی شمس الدین، قم: مؤسسه توسعه فرهنگ قرآنی، 80 ص، رقعی و شمیز، 3500 ریال، چاپ دوم/5000 نسخه
در این کتاب ویژگی های منتظران حضرت مهدی (عج) نیز توقعات آن حضرت از منتظران بیان شده است . کتاب با موضوعاتی از این دست سامان یافته است: رهایی از هوای نفس، دوری از گناهکاران، صله رحم، خواندن نماز، خواندن قرآن و دعا، استغفار از گناه، رفع حاجت گرفتاران، دین مداری، اطاعت از ولی خدا .
در کتاب مطالب کوتاهی در باره شرایط و علایم ظهور، صفات یاران امام زمان (عج) و راه های ملاقات با امام زمان (عج) به طبع رسیده است .
شناخت امام زمان (عج)
محمود علوی، تهران: ابصار، 48 ص جیبی و شمیز، 2200 ریال، چاپ اول، 5000 نسخه
کتاب با شرح کوتاهی از زندگی حضرت مهدی (عج) آغاز می شود . سپس مؤلف با این مطالب کتاب را پی می گیرد: اصالت مهدویت/حکومت حضرت مهدی (عج) /حکومت حضرت مهدی (عج) /چگونگی پیروز امام زمان (عج) /زمان ظهور حضرت مهدی (عج) /اصحاب حضرت مهدی (عج) .
شش دریچه به زندگی حضرت ابراهیم (س)
مسعود علیا، روزبه کمالی – تهران: صمدیه – 42 ص، رقعی (شمیز) 2500 ریال، چاپ اول/3000 نسخه
کتابچه حاضر شرح کوتاهی از زندگی حضرت ابراهیم (ع)، همچنین استدلالات آن حضرت در مقابل آفتاب پرستان،
ستاره پرستان و بت پرستان است . بخشی از کتاب به شرح امتحان الهی از ابراهیم (ع) اختصاص دارد که طی آن، داستان ترک خانواده، و قربانی کردن اسماعیل به امر خداوند بیان می شود . این کتاب برای نوجوانان به طبع رسیده است .
قصه های قرآن به قلم روان
محمد محمدی اشتهاردی – تهران: یوسف – 706 ص، جیبی (گالینگور)، 16300 ریال، چاپ اول/6000 نسخه
در کتاب حاضر، قصه هایی از قرآن با استناد به آیات قرآن کریم، نهج البلاغه راویان و برخی تفاسیر قرآن کریم طی دو بخش فراهم آمده است . بخش نخست شامل شرح زندگی، سیره عملی، نحوه هدایت مردم و عاقبت 27 تن از پیامبران الهی است . بخش دوم به گوشه هایی از زندگی، مکارم اخلاقی، جنگ ها، معراج و کرامات پیامبر اکرم (ص) اختصاص دارد . در این بخش، همچنین داستان های دیگری از قرآن نقل شده که برخی از آنها عبارتند از: داستان حضرت لقمان، داستان اصحاب کهف، داستان ذوالقرنین، داستان هاروت و ماروت، ماجرای اصحاب فیل و ماجرای اصحاب اخدود .
لطیفه های قرآنی
محمد رضا ناری ابیانه ، تهران: کارین، 150 ص، رقعی (شمیز)، 7000 ریال، چاپ اول/5000 نسخه
لطیفه های قرآنی شامل 144 داستان و حکایت کوتاه است که در باره قرآن از منابع مختلف گردآوری شده است .
پرسش های نوجوانان و جوانان پیرامون نماز
گودرز نجفی ، تهران: ، عابد، 40 ص، رقعی (شمیز)، 2500 ریال، چاپ اول/3000 نسخه
اگر مولایم مهدی (ع) را ببینم …
حرف دل تعدادی از دانش آموزان دختر و پسر شیعه و سنی
تهیه و تنظیم: محمد جواد جعفر نژاد ، قم: ، 48ص ، رقعی (شمیز)، 2000 ریال، چاپ اول/5000 نسخه
سنت سلام را فراموش نکنیم
حبیب الله مزروقی ، تهران: ، منیر، 80 ص، رقعی (شمیز)، 2500 ریال، چاپ اول/5000 نسخه
در این کتاب فضیلت سلام کردن از منظر آیات قرآن و روایات ذیل این موضوعات بازگو می شود: «ملاقاتمان را چگونه بیاغازیم » ، «سلام یکی از نام های پروردگار است » ، «کلان ذات اقدس پروردگار سلام است » ، «سلام کلید برخورد مسالمت آمیزاست » ، «آنجا که پاداش مستحب بیش از واجب است » .
داستان هایی از بسم الله الرحمن الرحیم
احمد میر خلف زاده، قاسم میر خلف زاده، قم: روحانی ، 104 ص، رقعی (شمیز)، 3500 ریال، چاپ اول/5000 نسخه
اولین مجلد از «داستان هایی از بسم الله الرحمن الرحیم » شامل 40 داستان و حکایت در باب آیه شریفه بسم الله الرحمن الرحیم است که طی آن تاثیر این آیه در زندگی انسان ها تبیین می شود . داستان ها و حکایات جمع آمده در کتاب از منابع مختلفی اقتباس شده که از آن جمله عبارتنداز: ثمرات الحیاة، زندگی علما، مستدرک الوسایل، اصول کافی، بحار، وسائل الشیعه، و حلیه المتقین . در پایان هر داستان اشعاری از شعرای ایرانی نظیر: الهی قمشه ای، فیض کاشانی، محمود شبستری و شهریار به چاپ رسیده است .
بر ساحل چشمانش: یادآور زندگی پیامبر گرامی اسلام، پیروزی ها و رحلت
سعید روح افزا، نقاش: پرویز اقبالی، تهران: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، 104 ص، وزیری (شمیز)، 3500 ریال، چاپ اول/25000 نسخه
در این کتاب از مجموعه «حکایت آفتاب » گوشه هایی از زندگی پیامبر (ص) مربوط به دوران بعثت و سال های پایانی حیات ایشان – شامل تعدادی از پیروزی ها و واقعه درگذشت آن حضرت، در قالب دوازده داستان واژه کوتاه همراه با طرح هایی متناسب با رویدادها – بازگو شده است . داستان، روایت شورانگیز و شاعرانه وقایع، همچنین نقل قول از زبان شخصیتی است که خود، درآن وقایع حضور داشته است . مخاطبان کتاب که گروه سنی «د» و «ه» هستند این موضوعات را در کتاب مطالعه خواهند نمود: نبردهای خیبر و حنین، فتح مکه، صلح حدیبیه، حجة الوداع و اتفاق غدیر خم ، جنگ با رومیان، سپاه اسامه، واقعه مباهله و سرانجام وفات پیامبر اکرم (ص) یادآور می شود «بر ساحل چشمانش » داستان نبرد حنین است که به شکست دشمنان پیامبر (ص) منتهی گردید .

نویسنده : ثارالله | موضوع : کتابشناسی و نرم افزار اهل بیت (ع)


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

مطالب مرتبط