server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

زندگینامه شهید محمد آبروش

شهید محمد آبروش

شهید محمد آبروش بسال ۱۳۴۱ در شهر قیام و خون دزفول در خانواده ای زحمتکش و رنجیده بدنیا آمد . او از همان اوان دوران طفولیت معتقد به موازین و احکام الهی بود و چون خودش از محرومین جامعه بود، لذا درد انها را از نزدیک لمس می کرد ، و لذا از این جهت همیشه در فکر آنان و دریغ رنج شان سهیم بود .
برادر محمد، از آنجائیکه هوشیاری وکنجکاوی خاصی برخوردار بود توانست ، در دوران ابتدائی و راهنمائی خود در مدارس معرفت با موفقیت سپری کند در نتیجه به دوره متوسطه راه یافت ، او با جدیت و پشتکار ، مشغول فراگیری علم و در کنارش تقوی پرداخت شهیدانی چون محمد که به عشق شهادت زندگی می‏کنند و همواره آماده شهادتند و با این فلسفه زندگی همیشه در صحنه های نبرد حق ، پیشقدم می‏شوند ، مرگ در برابرشان ، از آب گرم در تابستان شیرین تر و گواراتر است . برادر محمد که در برخورد با ضد انقلاب و عوامل بیگانه ، همانند رژیم مزدور بعث ، چنان عاصی و قاطع بود ، روشن است که به آرزوی دیرینه خود دست می یابد .
براد شهید از استعداد شایانی برخوردار بود آن چنان که در صنعت ، توانست در کارگاه نزد پدرش به تعمیر لاستیک ماشین های ارتش اسلام بپردازد . از جمله صفات نیکوی او میتوان ، جدی بودن و جدی زیستن را نام برد. بطوریکه به هنگام گشت شبانه و پاسداری از شهر بدقت نکات لازمه را رعایت میکرد . او به حقیقت مصداق این حدیث شریف المؤمن کیس بود . برادر شهید محمد در حدود سه بار از طرف ستاد بسیج مسجد امام جعفر صادق به مأموریت رفت و سرانجام در آخرین مأموریت خویش در فتح بستان ، از آنجائیکه او عاشق خدا و خدا نیز عاشق او بود ، به لقاء الله رسید .
یادش گرامی ، راهش مستدام و روحش شاد

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید محمد آبروش


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.