server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیتنامه شهید ابراهیم اسپید

شهید ابراهیم اسپید

وصیت نامه:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدا جان و مال اهل ایمان را به بهاى بهشت خریدارى کرده است در راه خدا جهاد میکنند که دشمنان دین را به قتل رسانند و یا خود کشته شوند این وعده قطعى است بر خدا و عهدى است که در سه دفتر آسمان تورات، انجیل، قرآن یاد فرموده است. کدامینتان کراهت میکند از اینکه از زندان این دنیا به قصر باشکوهمند آخرت و به سوى لقاءالله پرواز کند،، امام حسین(ع)
سپاس خدایى را که اسلام را مکتبم و قرآن را کتاب هدایتم و خمینى را رهبرم و ایمان را سلاحم قرار داد و شکر و سنا میگویم، خدایى را که پیامبرى فرستاد تا انسان را در جهت مسیر فطرتش که همان رسیدن به الله است. یارى نماید و سپاس خدایى را گویم که مرا در عصرى خلق کرد که امام امت مرا یاورش در قنداق نامید بار خدایا مرا از جند خویش قرار ده چون جندالله، همیشه پیروز و غالبند و بارخدایا مرا از حزب خودت قرار ده زیرا حزب‌الله، همیشه رستگارند بارخدایا به من چنان قدرتى ده که بتوانم مصلحى مسلح عابدى مجاهد و مجاهدى غیور و سنگرنشینى آگاه و بنده‌اى خاضع و فروتن و جهادگرى با نفس و سربازى مطیع در رکاب امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خمینى باشم بارخدایا شیرینى شربت شهادت را اگر لایق باشم در کام من بنوشان و شهادت در راهت را وسیله تقربم به درگاهت قرار ده با سلام و درود بى‌پایان به امام زمان(عج) و نایب برحقش امام خمینى روحى ارواحنا الفدا و سلام بر تمام امت شهیدپرور اسلام و خانواده‌هاى محترم شهدا.
برادران و خواهران و پدران و مادران عزیزم در این مدت کوتاه که به عملیات مانده است چند کلمه‌اى با شما مکاتبه کنم اگر لیاقت آن را داشته باشم. اما وقت آزمایش الهى به سر رسیده آیا من در این آزمایش موفق بیرون مى‌آیم یا خیر بعد از یک عمر گناه و معصیت و عمر تلف کردن حال باید امتحان پس داد. قرآن مى‌فرماید: آیا مردم چنین پنداشتند که به صرف اینکه گفتند ما ایمان به خدا آورده‌ایم، رهایشان کنند و به این دعوى هیچ امتحانشان نکنند هرگز چنین نیست. آرى خدا تمام انسانها را در هر زمان و مکان مورد آزمایشهاى متعدد و گوناگون قرار میدهد تا به گفتارشان جامه عمل پوشد باز در قرآن آمده است: و البته شما را به سختیها چون مرگ و گرسنگى و نقصان اموال و نفوس و آفات در زراعت بیازماییم و بشارت و مژده آسایش از آن سختیها، صابران است. بله بهشت را به بها میدهند نه به بهانه، انسان باید کار و تلاش و نیت خود را در جهت خدایى صوق دهد تا بتوانند آن معنوى و پاک خدایى را بدست آورد. برادران و خواهران عزیزم من راهى را که انتخاب کرده‌ام با آگاهى و شناخت و تلاش زیاد براى شناختن این راه کرده‌ام که همان راه اولیاءالله است. عزیزانم مى‌خواهم پیامى بدهم ولى کوچکتر از آنم که پیام‌گوى امت شهیدپرور باشم ولى چون احساس وظیفه مى‌کنم چند کلمه‌اى با قلم ناتوانم بر روى صفحات کاغذ مى‌آورم شاید برگى از تاریخ انقلاب اسلامى را با مسئولیتم رنگین کنم و آن پیام این است.
۱- برادران و خواهران عزیز از ولایت‌فقیه پشتیبانى کنند که ولایت یک رکن از ارکان اسلام است. و همانطور که  امام محمد باقر(ع) مى‌فرماید اسلام بر پنج چیز استوار است. ۱-الصلوه ۲-زکات ۳-حج ۴-روزه ۵-ولایت و حال که ولایت‌فقیه‌مان امام خمینى است همیشه گوش به فرمان او باشید و او بود که هر زمان که مى‌خواستیم منحرف شویم با یک پیام ما را از پرتگاه سقوط نجات میداد و همانطور که آیت‌الله مشکینى میفرماید: ولایت‌فقیه مکتب اسلام است پس ولایت را باید سالم نگه داشت تا اسلام جانش سالم باشد برادران و خواهران عزیز تا زمانیکه حضرت مهدى(عج) زمان ظهورش فرا نرسیده است ولایت‌فقیه است که مسئولیت امامت جامعه را بر عهده دارد و چه سخن زیبایى حضرت آیت‌الله منتظرى فرمودند: ولایت‌فقیه چیزى چز ادامه امامت و مسئولیتهاى سنگین آن در عصر غیبت حضرت ولى عصر(عج) نیست ملت قهرمان ایران همیشه در صحنه باشید و تا در صحنه هستید نه ابرقدرت غرب میتواند به شما ضربه‌اى وارد کند نه ابرقدرت شرق چونکه هوشیار و آگاه هستید و اما نصیحتى هم به آنهایى که هنوز انحراف دارند ولى آمادگى اینکه برگردند را دارند اى دوستان و خواهران این خطى را که شما انتخاب کردید اشتباه است و این کارى را که میکنید با فطرتتان مقایسه کنید که آیا درست است یا نه برادر و خواهر بخدا قسم که دارید اشتباه میکنید نگذارید که شما را گول بزنند و حجابى جلوى چشمانتان بیاندازند آن حجاب را پاره کنید و حقایق را ببینید و یک نفرینى هم به تمام گروههایى که هنوز مى‌خواهند در آن انحرافى بمانند و من به تو میگویم که با تمام وجودم از شما بیزارم و تا قطره خونى که دارم در هر کجا هستید با شما سرسپردگان شرق و غرب مبارزه میکنم و خداوند شما را نیست و نابود کند ان‌شاءالله.
و اما سخنى با خانواده‌ام،، پدر ارجمند در راه خدا اسماعیل خودت را آماده کن. مبادا اگر فرزندت در راه خدا کشته شد غمى به چهره مردانه‌ات نشیند و شاد باش و همانطور که امام فرمود خط سرخ شهادت همان خط آل محمد(ص) و على است و اما مادر عزیزم میخواهم همچون زینب باشید و او را بشناسید و مقلدش باشید و تحمل صبرش را در مصیبت به آن بزرگى کربلا که جلو چشمش اتفاق افتاد سرمشق خود قرار دهید. برادران سعى کنید که راه بهترین راهها است، پوینده و کوشنده این راه باشید والله پشیمان میشوید. اسلحه من و دیگر شهیدان مردان خدا را روى زمین نگذارید بلکه آن را برگیرید و با دست دیگرتان قرآن و بر دشمنان اسلام و مسلمین بتازید که قدرت تفکر را نداشته باشند و از همه مردم میخواهم که به ریسمان خداوند چنگ زنند و از تفرقه بپرهیزند و اگر نه مدیون خون شهدا هستند. و باز نصیحتى به خانواده‌ام اگر من شهید شدم برایم گریه نکنید چون روح من ناراحت میشود و خوشحال باشید که فرزندى را در پیشگاه مقدس باریتعالى تقدیم کردید و همه ما از او هستیم و بسوى او باز میگردیم ولى از تمام دوستان و آشنایان مى‌خواهم که خانواده ما را سرزنش نکنند که چرا به جبهه فرستادى و اگر کسى این کار را بکند به خدا قسم به خداوند متعال شکایتشان را میکنم. پدر عزیزم چند وصیت دارم اینکه از یک ماه تا دو ماه برایم نماز و روزه بگیرید و یک قرآن نذر کرده‌ام که به جلسه قراعت قرآن بدهید. و از جلسه قراعت قرآن برادر شهید عبدالرحیم بساق‌زاده و از تمامى برادران این جلسه خواهش میکنم بطور دائم جلسه را برپا کنند چون این جلسه شهید است و باید راه شهدا را ادامه دهیم و این جلسه باید فرزندانى تربیت کند که تقدیم اسلام نماید. و از آقاى على‌رضا بساق‌زاده تمنا دارم براى برپایى این جلسه همانند گذشته کوشا باشد و نگذارد این جلسه از بین برود و از پدرم مى‌خواهم مواظب برادران و خواهرانم باشد و به آنها بگوید که من فقط براى اسلام و امام و انقلاب به جبهه رفتم و در پایان از خدا میخواهم که خدایا در روز قیامت با من با احسان رفتار کنى نه با عدالت چون اگر با عدالت رفتار کنى جهنم نسیبم میشود خدایا فقط به تو پناه میبرم و به جز تو کسى را ندارم اى مهربان‌ترین مهربانان، اى ستارالعیوب، و اى کاشف‌الکروب و اما مقدارى پول دارم حدود ۴۵۰۰ تومان میباشد یک مقدار را به فقرا بدهید شاید گناهانم کم بشوند و مقدار دیگر را به برادر عزیزم خیرعلى پورسخایى و یا محمدحسین سقاریان بدهید که آنها را کتاب بخرند و در مسجد شهرکها و دهات ببرند و در آنجا کتابخانه باز کنند و مقدارى هم برایم نماز و روزه بگیرند. و دیگر حرفى ندارم و براى تمام رزمندگان اسلام آرزوى پیروزى مینمایم و از تمام دوستان و آشنایان میخواهم اگر چیزى به من بدهکارند یا به فقرا بدهند یا بخشیده شود ولى اگر چیزى از من طلب دارند به خانواده‌ام مراجعه کنند و دریافت دارند تمام شما را به خداوند بزرگ مى‌سپارم و از همه شما برادران و خواهران عزیز التماس دعا دارم.
براى پیروزى اسلام بر کفر در سر تا سر جهان دعا کنید
خدایا، خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار، و السلام علیکم و الرحمت‌الله و برکاته
تاریخ ۱۹/۱۱/۶۱ ابراهیم اسپید

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید ابراهیم اسپید


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.