server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیتنامه شهید سعید آخش

شهید سعید آخش

وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
ان الله یحب الذین یقاتلون فى سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص.
خداوند کسانى را که در یک صف واحد مانند صف آهنین در برابر کفار جهاد مى‌کنند دوست دارد.
شهید قله نشین قرنهاست. «امام خمینى»
کل نفسه ذائقه الموت و انما توفون اجورکم یوم القیامه فمن زجرح عن النار و ادخل الجنه فقد فاز و ما الحیاه الدنیا الا متاع الغرور.
هر نفسى شربت را خواهد چشید و محققا روز قیامت همه به جزاى اعمال خود خواهند رسید، پس هر کس خود را از آتش جهنم دور داشت و به بهشت ابدى در آمد، چنین کس پیروزى و سعادت ابد یافت و (بدانید) که زندگانى دنیا به جز متاعى فریبنده نخواهد بود. (سوره آل عمران آیه ۱۸۵)
از آن موقعى که خداوند متعال انسان را بر روى زمین خلق کرد، همیشه یک گروه و یا فرد بر حق بوده و دیگرى باطل، در اول خلقت از آن موقعى که خداوند حضرت آدم را خلق کرد و دو پسر داد به نام هابیل و قابیل که خداوند آنها را آزمایش نموده به علت گذشت و ایثارى که هابیل از خود نشان داد، خداوند او را مأمور استفاده بیشتر از نعمتهاى خود قرار داد. برادرش قابیل نسبت به او حسود شد و او را به قتل رسانید. البته به ناحق پس قابیل به ناحق هابیل را کشت و ما اکنون در یک مقطع تاریخى قرار داریم که حق در برابر باطل قرار گرفته و اما چگونه ما باید با این باطل مبارزه کنیم این را اسلام مى‌گوید. پس این اسلام که ما از آن سخن مى‌گوییم چه مى‌گوید درس اسلام درس شجاعت، سخاوت، رشادت، شهادت، راستى، درستى و غیره پس این درخت اسلام که چنین نهالهاى مفیدى دارد باید چگونه تقویت و رشد کند و چگونه تقویت شدن خود اسلام به ما مى‌آموزد و آموخته‌ایم و یعنى با هر قطره خون شهیدى که ریخته مى‌شود. درخت اسلام بارور مى‌شود و من بعنوان یک فرد مسلمان با ریختن چند قطره خون ناقابل خود سعى در آن دارم که بتوانم اسلام را هر چه بهتر و بیشتر زنده نمایم و به نداى هل من ناصر حسینى امام خود گوش داده و به جبهه رفتم و در این انگیزه بودم که چه چیزى بعنوان وصیت براى خانواده و دیگر اشخاص و دوستان و مردم بنویسم چون که تمام چیزهایى که لازم بود، تمام شهیدانى که رفته بودند نوشته‌اند، اما چند نکته دیگر که مى‌خواستم ذکر کنم اول اینکه در قرآن کریم فرموده که: اى کسانى که مى‌گوئید که اگر جوانان ما به جنگ نمى‌رفتند، کشته نمى‌شدند، مرگ یک چیز معمولى است که همه کس را در برمى‌گیرد، اما بعضى زودتر و بعضى دیرتر، اگر شما راست مى‌گوئید که تکلیف مرگ و زندگى براى دیگران تعیین مى‌کنید مرگ را از خود دور کنید، اما بعضى هستند که با افتخار مى‌میرند و بعضى دیگر بر عکس یعنى با ذلت و خوارى، پس چه بهتر که انسان با افتخار کشته شود و دیگر اینکه چه بهتر در راه خدا اسلام و کشته شود. چونکه یک فرد مسلمان چه کشته شود و چه بکشد در هر صورت پیروز است، چونکه به قول مولاى متقیان امیرالمومنین علیه‌السلام که مى‌گوید: ان احب ما لا الى الموت.
محبوبترین چیزى که من ملاقات مى‌کنم نزد من مرگ است. پس چرا ما که رهبرمان و امام اولمان چنین مى‌گوید از مرگ هراسان باشیم و من تنها آرزویى که داشتم شهادت بود و دیگر اینکه به خانواده خود وصیت مى‌کنم که پشتیبان روحانیت باشند و در برابر کسانى که بر علیه روحانیت حرف مى‌زنند هرگز سکوت نکنند چون که این روحانیت است که ما را به راه راست که همان راه صراط المستقیم است راهنمایى‌مى‌کند و دیگر اینکه خیلى زیاد براى امام دعا کنید، این مغز ملت ایران و این امید مستضعفان را.
وصیتى به پدر و مادرم: اى پدرى که تمام عمرت را با رنج و زحمت گذراندى و همانند پیامبر از اوان کودکى طعم بى‌پدرى را کشیدى و در زیر آفتاب سوزان با بازوان پر قدرت خود، فرزندانى پروراندى که بتوانند در راه اسلام کوشش نمایند، امید دارم که اگر در این چند سال زندگانى که با شما داشتم اگر کار خلافى از من سر زده مرا ببخشى. و تو اى مادر: اى مادرى که به قول حضرت على(ع) که مى‌گوید اگر خدایى نمى‌بود مادرم را پرستش مى‌کردم، اگر براى تو ناراحتى پیش آوردم مرا ببخش و شیرت را حلالم کن و همینطور از تمام برادران و خواهران و دیگر افراد فامیل طلب عفو مى‌کنم.
پیامى براى مردم: البته من کوچکتر از آنم که بتوانم براى مردم پیامى بفرستید، اما بعنوان یک برادر کوچکتر به شما توصیه مى‌کنم که تا یک عمل و با یک حرفى را با چشم خود ندیده و یا گوش خود نشنیده‌اید هرگز آن را قبول نکرده و تکرار نکنید و با کسانى که در کشور و یا شهر شایعه پراکنى مى‌کنند، کاملا مبارزه کنید و دیگر آن که با سازمان منافقین و دیگر سازمانها با تمام توان و قدرت مبارزه کنید و یک وصیت که به برادران جلسه دارم این بود که برادران جلسه را محکم بگیرید وصیتى به خواهران تمام فامیل: از شما از خواهشى که دارم حجاب خود را حفظ کنید. چون حجاب شما از خون من کوبنده‌تر است و یک مسئله کوچکى که بود به پدرم مى‌خواستم بگویم چند تومان پولى را که دارم آنطور که خود صلاح مى‌دانید از آنها استفاده کن. در آخر راز و نیازى با خداى خود و معبود یکتاى خود دارم:
هم درجات عندالله و الله تعلمون بصیر، آنها که درجات بزرگى دارند نزد خداوند و به آنچه عمل مى‌کنند خداوند بینا است. اى ایزد یکتا تو از اعمالى که انجام داده‌ام از گناهى که در این دنیاى فانى مرتکب شده‌ام، آگاه هستى من به تو امید دارم که مرا مورد عفو خود قرار دهى و من به درگاه تو رو آورده‌ام، چون هیچ درى بر روى من باز نیست، به جز در رحمت تو، من از تو درخواست مى‌کنم که مرا ببخشى اى بزرگترین مهربانان. در ضمن من این وصیتنامه را نمى‌نویسم که در مجالس ترحیم بخوانید بلکه این را مى‌نویسم که به آن عمل کنید گرچه خود نیز باید در معرض لطف و عفو خدا قرار گیرم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
۶/۹/۶۱ سعید آخش، دوستدار شما

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید سعید آخش


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.