server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیتنامه شهید سیدجلال‌الدین اسدى‌نسب

گل8

وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
«ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشرو بالجنه التى کنتم توعدون.» «اللهم الرزقنى توفیق الشهاده فی سبیلک.»
با ذکر و یاد خدا، و با سلام به رهبر بزرگ و عالیقدر انقلاب اسلامى، و سلام خدمت شما مردم شهید پرور، و خانواده محترم و گرامیم، از خداى منان مى‌خواهم که مرا در اداء وظیفه، یارى کند، و در این راه استقامتى همچون سرورم حسین(ع) به من عنایت فرماید. من نمى‌خواهم، و راضى نیستم، که با جملات تکرارى خداى نکرده، شما را خسته کنم. ولى در این ساعات آخر مجبورم، چند کلامى به عنوان وصیت خدمت، برادران و خواهرانم عرض کنم. وصیت و سفارش من به شما چیزى جدا از وصایا، و سفارشات، دیگر شهیدان نیست. آ

نچه شهداء در وصیت‌نامه‌هاى خود گفتند. اتمام حجتى است، که شما مردم بعد از شهادت آنها به گردن دارید. پس وصیت‌نامه‌هاى شهیدان را بخوانید و آنها را سر لوحه زندگى خود قرار دهید که خیر و صلاح شما در آن است. از برادران و خواهرانم، عاجزانه استدعا دارم، که از امام امت پیروى کنید، در جلسات قرائت قرآن شرکت کنید و در درس خواندنتان کوشا باشید. با یکدیگر از نظر اسلامى بسیار صمیمى برخورد کنید، و یکدیگر را عفو کنید. انسان، روزى به دنیا مى‌آید، و روزى نیز بالاجبار از دنیا خواهد رفت اگر انسان در این ایستگاه(دنیا) خود را نتواند بسازد، و با سختیها خو نگیرد، نمى‌تواند در آن دنیاى بزرگ و جاودانه(آخرت) در آسایش و آرامش بسر برد. اگر انسان در این توقفگاه(دنیا) با عبادات و خو گرفتن با خدا انس نگیرد توشه‌اى براى آخرت نخواهد داشت. به راستى که انسانها مرده‌اند و هنگامى زنده مى‌شوند که در قبر به آنها فشار مى‌آید که دیگر دیر است. اى مردم نگذارید دنیا شما را گول بزند. نگذارید این عروس، زیبا شما را فریب دهد، دنیا زیباست ولى زبیایى آن مانند زهرى کشنده است که اگر بخواهیم امیال و خوشیهاى آن را به جان بنوشیم، ننگ ابدى و لعنت خداوندى بترسید. زیرا براى هر ذره نیکى و بدى پاداش و مکافاتى در انتظار است. در دعاهاى کمیل و توسل و غیره شرکت کنید و با شرکتتان در نماز جمعه و دیگر مراسم مذهبى خون منافقین را بجوش آورید، تا ان شاءالله بر آنها پیروز گردید براى امام و رزمندگان دعا کنید و از خداوند پیروزى و سرافرازى را سئوال کنید. چند کلامى خدمت خانواده‌ام عرض مى‌دارم: من سیدجلال‌الدین خیلى شما را دوست دارم، و بدون اغراق شما واقعا معلم و پرورش دهنده خوبى برایم بودید دست پدر بزرگوارم و با استقامت خود را مى‌بوسم و افتخار مى‌کنم که خداوند این چنین پدرى به من عطا کرد که مرا از کودکى با اسلام و اعمال آن آشنا ساخت و از مادرم که دیگر خجالت مى‌کشم چیزى به او بگویم کمال تشکر را مى‌کنم که مرا در دامان پاک خود پرورانیده از شیره جان خود به من داده از روح خود در من پاکى را آفرید و با زبان خود به من ذکر خدا را آموخت پدر و مادر من نمى‌خواهم که شما را با این حرفها که در اصل واقعیتند نگران کنم. ولى این را بدانید (که شما بهتر مى‌دانید) که مرگ و رجعت به سوى خدا براى کسى که پاک از دنیا مى‌رود و از گناهان توبه کرده ترس ندارد مرگ و شهادت فرزندتان باید براى شما افتخار و سربلندى در نزد خدا باشد درست است که فراق و دورى از من ممکن است براى شما سخت باشد ولى بدانید که« ان الله مع الصابرین» و خدا هیچوقت در وعده خود خلاف نمى‌کند. از برادرم بسیار معذرت مى‌خواهم که او را در این مدت اذیت کردم و از خواهران پاک خودم متشکرم و امیدوارم که مرا ببخشند. امیدوارم که خداوند همیشه شما را توفیق خدمت به اسلام و ادا واجبات را عطا کند. و آنچنان صبرى به شما بدهد که همچون زینب‌وار در راه(ان شاء الله) حسین‌وار پسرتان صبور، و مقاوم باشید این بنده حقیر از دور دست همه شما را مى‌بوسم و شما را به خدا مى‌سپارم.
خداحافظ. سیدجلال‌الدین اسدى‌نسب ۱۸/۳/۶۵
خدایا خدایا تا انقلاب مهدى را نگهدار

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید سیدجلال‌الدین اسدى‌نسب


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.