server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیتنامه شهید على آخوندرجب

گل1

وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
و لنبلونکم بشی‌ء من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین. الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون. اولئک علیهم صلوات من ربهم و رحمه و اولئک هم المهتدون. الحمد لله الرب العالمین الصلاه و السلام على خیر خلقه و اشرف الانبیاء ابوالقاسم مصطفى محمد(ص) و آل الطاهرین، اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله و على ولى الله.
با عرض سلام به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم و نایب برحقش و سلام خدمت خانواده محترم و همه دوستان و آشنایان، من این چند کلمه را به عنوان وصیت‌نامه قبل از شهادت براى بعد از این سعادت بزرگ مى‌نویسم امید است اگر در قید حیات نتوانستم فرزند خوبى براى خانواده و یارى خوب براى دوستان باشم، شهادتم باعث افتخار و سربلندى آنها در دنیا و آخرت باشد.(ان‌شاءالله) خدایا تو را شکر و سپاس مى‌گویم هر چند که زبانم از بیان این شکرگذارى الکن و ناقص است بخاطر همه نعمتهایى که به من ارزانى نمودى هر چند که لیاقت آنها را نداشتم. خدایا حمد و ثناى بى‌پایان ما سزاوار توست و این تویى که حمد و ثناى ازلى و ابدى را سزاوارى. خدایا در آن هنگام که بسوى تو سر برمى‌دارم ملکوت اعلاى تو از دیدگان خویش در وراى سه پرده پنهان مى‌بینم و این سه پرده را هم خود با دست خویش برآویخته‌ام: نخستین پرده‌اى که نمى‌گذارد دیده به دیدار تو بگشایم عصیان من از فرمان توست. و پرده دوم پرده‌ایست که در ارتکاب منهیات بر روى خویش کشیده‌ام و خود را از عنایت و مرحمت تو به دور داشته‌ام. و پرده سوم: پرده غفلت من است، غفلتى که در اداى شکر و سپاس تو ورزیده‌ام. نعمت یافته‌ام و شکر نعمت بجاى نیاورده‌ام، موهبت دیده‌ام و از سپاس موهبت بازمانده‌ام. ولى خدایا از رحمت تو نومید نیستم زیرا به فضل و رحمت وسیع تو چشم طمع دوخته‌ام. خدایا اینک مرا ببین که در پیشگاه عزت و عظمت تو در منتهاى ذلت و مستمندى ایستاده‌ام و با همه شرمى که از گناهان خویش دارم باز هم به امید رحمت تو هستم. خدایا چشم امید من به فضل و کرم توست، خدایا با فضل و کرم خود با من عمل کن نه با عدالت خویش. خدایا تو را سپاس بى‌پایان که مرا در چنین موقعیت زمانى قرار دادى که بتوانم خدمت ناچیزى در جهت استقرار و پایدارى نظام جمهورى اسلامى و حاکمیت قانون الهى انجام دهم امیدوارم که این خدمت ناچیز مورد رضاى تو قرار گیرد.
سخنى چند با امت حزب الله اى امت دلاور، اى خواهران و برادران امروز روز آزمایش الهى است از خداوند سبحان بخواهید که همه ما این آزمایشات الهى را با موفقیت و سربلندى سپرى کنیم، و جنگ بهترین و بالاترین آزمایش است. اى امت اسلام بدانید که خداوند تبارک و تعالى همه شما را به وسایل مختلف مورد آزمایش و امتحان قرار مى‌دهد. گاهى شما را بوسیله مال و ثروت و زمانى بوسیله اولاد و گاهى بوسیله کمبود امکانات و مواد غذایى یا گرسنگى. از خداوند متعال عاجزانه بخواهید که در این آزمایشهاى مختلف موفق باشید و بدانید رمز این موفقیت اخلاص در عمل است و کارهایتان را هر کارى که باشد براى رضاى خدا انجام دهید و نیتهاى خود را خالص گردانید، که اعمال با اخلاص به درد شما مى‌خورد هر چند که کوچک و ناچیز باشد. و اعمال به دور از اخلاص به درد شما نمى‌خورد هر چند که بسیار بزرگ باشد. خواهران و برادران ایمانى پشتیبان و مطیع اوامر ولایت‌فقیه باشید که این ولایت‌فقیه است که باعث مى‌شود اعمال شما پذیرفته گردد. و بدانید تا زمانى که در این کشور ولایت‌فقیه حاکم باشد این کشور را هیچ خبرى نمى‌تواند تهدید کند حتى اگر همه کشورهاى دنیا با همه امکانات مادى(از امکانات اقتصادى گرفته تا امکانات سیاسى، فرهنگى و نظامى) علیه ما متحد شوند. پس اى امت حزب الله قدر ولى‌فقیه را بدانید و دعا کنید که خداوند سبحان همیشه سایه ولى‌فقیه را بر سر این کشور و همه کشورهاى مسلمان مستدام بدارد. و در این زمان تنها ولى‌فقیه و نایب بر حق امام زمان(عج) رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهورى اسلامى حضرت امام خمینى(مدظله‌العالى) است که حکم او حکم امام زمان(عج) است. اگر از او تبعیت کنید امام زمان(عج) را تبعیت کرده‌اید و اگر خداى ناکرده اوامر او را درست انجام ندهید و یا با او مخالفت کنید مخالفت با امام زمان(عج) کرده‌اید. پس اى امت اسلام قدر ولى‌فقیه را بدانید و همیشه پشتیبان او باشید تا اسلام شما، کشور شما و حیثیت شما حفظ گردد.
خانواده محترم، با درود و سلام بر خانواده صابر و گرامى امیدوارم مرا ببخشید تا شاید ان‌شاءالله مورد بخشش و رضاى حضرت حق قرار گیرم و اما اى پدر و مادر مى‌دانم که آرزوى هر پدر و مادرى است که فرزند خویش را داماد کند و نزد خودشان باشد و از کنار آنها دور نشود ولى امروز باید آرزوهاى دنیوى جهت دیگرى پیدا کند و آن تقویت و یارى اسلام باشد وقتى پاى مسئولیت الهى پیش مى‌آید خودتان هم قبول دارید که دستور خداوند سبحان و دستور امام را باید اجرا کرد. و امروز حفظ اسلام به جبهه بستگى دارد و امام مى‌فرماید: که امروز اهمیت جنگ از فروع دین بالاتر است. مى‌دانید یعنى چه؟ یعنى اگر کسى توانایى رفتن به جبهه را داشته باشد و نرود مثل این است که نماز نخواند و یا روزه نگیرد. خانواده عزیز و محترم اگر در دنیا نتوانستم جوابگوى آن همه فداکاریها و زحمات شما باشم امیدوارم که خداوند این سعادت یعنى شهادت را نصیبم گرداند تا بتوان به اذن خداوند متعال سند افتخارى در دنیا و ان‌شاءالله شفیعى در آخرت براى شما باشم خداوند به همه شما صبر و اجر عنایت کند و بدانید که اگر ان‌شاءاله صابر باشید اجر شما افزون مى‌شود و ان‌شاءالله رستگار مى‌شوید.
سخنى چند با برادران، با سلام به همه برادران عزیز امیدوارم که در تمام مراحل زندگى موفق باشید و بتوانید راه خونین شهیدان را با استقامت و پایدارى ادامه دهید.
۱- برادران عزیز شما را به تقوا سفارش مى‌کنم که ان اکرمکم عند الله اتقکم به درستى که بهترین شما نزد خداوند متعال با تقواترین شماست. برادران عزیز تقواى الهى مخصوصا تقواى زبان را رعایت کنید که باعث شما در هر دو جهان مى‌شود.
۲- برادران به مصداق آیه شریفه اشداء على الکفار و رحماء بینهم با دشمنان خدا و کفار با شدت عمل کنید و از آنها بیزارى بجویید و بدانید که دشمن غدار، خطرناک و در کمین و در پى فرصت مى‌باشد تا بتواند با استفاده از عواطف اسلامى شما ضربات خویش را وارد کند. همچنین با برادران و دوستان خود مهربان باشید و از نزاع و پرخاشهاى بى‌مورد بپرهیزید و در تمام ایثار را در نظر داشته و دوست خود را بر خود مقدم بدارید و قدر این الفت و دوستى بین خود را بدانید و در امورات مختلف و گرفتاریهاى زندگى همدیگر را یار و یاور باشید.
۳- دوستان عزیز به بیچارگان و دردمندان کمک کنید که امام امت در مورد آنها مى‌فرماید: اینها ولى نعمت ما هستند به آنها کمک کنید تا ان‌شاءالله خداوند نیز به شما کمک کند.
۴- عزیزان در مراسم مذهبى از قبیل نماز جمعه و دعاى کمیل و غیره فعالانه شرکت کنید که امروز دشمنان اسلام از این تجمعات مذهبى بسیار هراسناک هستند و جهت اینکه جوانان را از این تجمعات جدا کنند برنامه‌ریزیهاى زیادى کرده‌اند. با شرکت خود در این تجمعات مشت محکمى بر دهان یاوه‌گویان شرق و غرب بزنید.
۵- برادران محترم نماز را سعى کنید در اول وقت و با جماعت بخوانید که یدالله مع الجماعه، دست خدا با جماعت است. و بدانید که نماز خوب انسان را از فحشا و منکر دور میکند نماز را با حضور قلب اقامه کنید و بدانید که نماز ملاک و معیارى مى‌باشد براى دیگر اعمال یعنى اگر نماز انسان پذیرفته شود دیگر اعمال او نیز مورد بررسى قرار مى‌گیرد ولى اگر نماز او پذیرفته نشود دیگر اعمال او نیز رد مى‌شود. و نماز از بالاترین ذکرهاست. رسول خدا(ص) مى‌فرماید: کسى که به نماز اهمیت ندهد و آنرا سبک بشمارد سزاوار عذاب آخرت است.
۶- عزیزان از تمام وقایعى که در طول تاریخ بشریت از زمان حضرت آدم(ع) تا حضرت خاتم(ص) و از حضرت خاتم(ص) تا در این زمان صورت گرفته عبرت بگیرید. لازمه عبرت گرفتن از وقایع و رویدادها شناخت درست آن وقایع مى‌باشد. برادران از واقعه عجیب و خونین کربلا و روز عاشورا عبرت بگیرید، از بخون غلتیدن همه عزیزانى که باعث استقرار نظام جمهورى اسلامى شدند عبرت بگیرید. و بدانید آنها بخون غلتیدن تا نظام اسلامى و الهى ایجاد گردد پس اگر در این جهت کوچکترین سهل‌انگارى از هر کسى صورت گیرد فردا روز قیامت باید جوابگوى این همه شهیدان باشد. برادران وظایف شما بسیار سنگین است و شهیدان هر کدام براى شما حجت و دلیل است و همه آنها شاهد و ناظر اعمال، رفتار و کردار شما هستند بکوشید تا به وظایف خود درست عمل کنید خدا مى‌داند در این مدت حدود هفت سال که از جنگ مى‌گذرد و هر روزى که خبر شهادت یکى از دوستان به من مى‌رسید و یا در جبهه که ناظر شهادت رسیدن آنها بودم به من چه مى‌گذشت و در این فکر بودم که خدایا من انتظار نداشتم زنده بمانم و هر روز شاهد به خاک و خون گشتن دوستانم یکى پس از دیگرى باشم ولى به هر صورت تقدیر چنین بود. از خداوند منان مى‌خواهم به حق خاندان رسالت و امامت که همه این شهیدان عزیز را با مولایشان امام حسین(ع) محشور فرماید و روح آن شهیدان عزیز را از همه ما راضى و خشنود گرداند.
۷- برادران عزیز به شما سفارش مى‌کنم که حضور فعال در مسجد داشته باشید و حرمت مسجد را حفظ کنید و بدانید که یکى از چیزهایى که در روز قیامت از انسان سؤال مى‌کنند در مورد مسجد است و اگر انسان درست دین مسجد را ادا کرده باشد آن مسجد بمانند یک مرکب مى‌شود و مى‌تواند او را یارى کند و همچنین رسیدگى به کارهاى مسجد و تعمیر آن از نشانه‌هاى ایمان به خدا و روز قیامت او از نشانه‌هاى شخص مؤمن است. در این زمان حساس امام نیز مى‌فرمایند: مسجدها سنگرند، سنگرها را حفظ کنید و یا اینکه اگر بخواهید از شر شیاطین در امان باشید بیشتر مسجد بروید که شیطانها از مسجد مى‌ترسند. همچنین برادران حضور فعال در جلسات قرائت قرآن داشته باشید که امروز به حق این جلسات قرائت قرآن هستند که بازوان قدرتمند جبهه‌ها و بسیج و انقلاب مى‌باشند و از همین جلسات قرآن است که برادران بسوى جبهه‌ها روى مى‌آورند و همچنین برادران جلسه قرآن هستند که مردان بزرگ آینده این انقلاب خواهند بود، پس از همه دست‌اندرکاران عاجزانه تقاضا دارم که جهت پر کردن این جلسات و نظارت به آنها کوشش کنند و برادران عزیز هر طورى که مى‌توانند جهت جذب دیگر برادران به جلسات قرآن کوشش کنند که پیامبر اسلام(ص) مى‌فرماید: بهترین شما کسى است که قرآن را بیاموزد و به دیگران یاد بدهد همچنین مى‌فرماید: سزاوار نیست مسلمانى از دنیا برود و قرآن بلد نباشد و یا اینکه در حال آموختن نباشد. پس برادران عزیز جهت فعال کردن جلسات قرآن بکوشید ان‌شاءالله این تلاش شما توشه‌اى، براى آخرت شما باشد و موجب رضاى حضرت حق قرار گیرید. در خاتمه از برادرانى که به عللى از بسیج کنار گرفته‌اند و یا همکارى لازم را نمى‌کنند تقاضا میکنم که فعالانه در بسیج شرکت کنند شهداى عزیز ما منتظر کلیه برادران باگذشت و صمیمیت و با عشق و علاقه محفل بسیج را گرم کنند که با گرم کردن بسیج جبهه‌ها گرم مى‌شود و گرم کردن جبهه امروز از اهم واجبات است امیدوارم که ان‌شاءالله همه برادران در همه امورات خود موفق و مؤید باشند.
خدایا فرج امام زمان(عج) را هر چه نزدیکتر بگردان.
خدایا طول عمر با عزت به امام امت مرحمت بفرما.
خدایا همه شهیدان را با شهداى کربلا محشور و به خانواده‌هایشان صبر و اجر عنایت بفرما.
خدایا همه اسیران اهل اسلام را با پیروزى نهایى رزمندگان اسلام به آغوش گرم خانواده‌هایشان برگردان.
خدایا همه مجروحین و مریضهاى اهل اسلام را لباس عافیت بپوشان.
خدایا دشمنان اسلام و مسلمین را خوار و ذلیل و نابود بگردان.
خدایا حیله و مکر آنها را به خودشان برگردان. ۳/۱۰/۶۵ جزیره مینو(آبادان)

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید على آخوندرجب


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.