server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیتنامه شهید محمدعلی افروشه

گل16

وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایها الذین آمنوا اهل ادلکم على تجاره تنجیکم من عذاب الیم. تومنون بالله و رسوله و تجاهدون فى سبیل الله باموالکم و انفسکم ذلکم خیرلکم ان کنتم تعلمون. یغفرلکم ذنوبکم «۱۱ و ۱۰ سوره صف»
اى اهل ایمان آیا شما را به تجارتى سودمند که شما را عذاب دردناک(آخرت) نجات بخشد دلالت کنم. آن تجارت این است که به خدا و رسول او ایمان آرید و به مال و جان در راه خدا جهاد کنید این کار از هر تجارت اگر دانا باشید براى شما بهتر است. تا خدا گناهان شما را ببخشد.
سلام علیکم: سخنم را با نام خدا شروع مى‌کنم خدایى که ما را از نیستى به هستى آورد و ما را هدایت کرد و خداى که ما را مى‌میراند و دوباره زنده مى‌کند و سپاس خداوند را که توفیق جهاد در راه خدا را به ما داد تا با کافرین بجنگیم و تداوم بخش راه انبیاء و الصدیقین و شهداء و صالحین باشیم. امیدوارم که خداوند این اعمال را از ما قبول کند ان شاءالله و سپاس مى‌گویم خدایى را که این همه نعمت‌ها را به ما ارزانى داشته است و حمد و سپاس خداوند بزرگ را که نعمت و پر برکت ولایت محمد(ص) و آل او را به ما عطا کرد و رهبرى همچون خمینى بزرگ بما داد که ما را راهنمایى کند. امامى که ما را از گمراهى به راه راست و از خفقان به آزادى و از تاریکى به نور و روشنایى هدایت کرد و سپاس خداوندى را که آمرزنده گناهان و پوشنده عیبها و تبدیل آنها به خوبى است و به عزت و جلالت سوگند که اگر تمام عمر خود را صرف عبادت و ستایش خداوند بگذرانیم نمى‌توانیم ذره ناچیزى از یک نعمت خداوند را شکر و سپاس گوییم و خوشحالم که من بنده ضعیف، ذلیل ناچیز و کوچک خداوندم و او خداوند بزرگ- قادرالرحمن الرحیم و دانا و تواناى من است.
خدایا به من نیرویى ده تا بتوانیم شکر نعمتهاى بى‌پایانت را بجا آورم.
اشهد ان لااله‌الاالله و اشهد ان محمد(ص) رسول الله و اشهد ان علیا ولى الله.

گواهى مى‌دهم که جز خداى یگانه خدایى نیست و گواهى مى‌دهم محمد(ص) فرستاده خداست و گواهى مى‌دهم که على ولى خداست. با درود به پیشگاه و محضر مبارک حضرت بقیه الله اعظم امام مهدى(عج) و با سلام به رهبرکبیر انقلاب امام خمینى(خدایا خدایا ترا به جان مهدى(عج) خمینى را نگهدار) و تمامى شهیدان تاریخ از صدر اسلام تا بحال و بخصوص شهیدان جنگ تحمیلى عراق بر علیه ایران و با سلام بر امت همیشه در صحنه و شهید پرور و مبارز پیرو خط امام در ایران و تمامى کسانى که در خارج از ایران هستند. و سلام بر بندگان صالح و شایسته خداوند و سلام برآنان که روى قلبهایشان نوشته شده و درود غیر خدا ممنوع است. انقلاب اسلامى ایران که استمرار و تداوم راه انبیاء و زمینه‌ساز آزادى تمامى انسانهاى مستضعف و مسلمانان گرفتار و در بند ابرجنایتکاران و زمینه گسترش انقلاب جهانى حضرت مهدى(عج) مى‌باشد که با یارى و نصرت خداوند تمام شیاطین و ظالمان در روى زمین نابود مى‌شوند وعده خداوند که همانا
و نرید انمن على الذین استضعفوا فى الارض و نجعلهم الوارثین. قصص ۴
تحقیق خواهد یافت و زمین از آن مستضعفین مى‌شود و حکومت حضرت مهدى(عج) در تمام جهان حاکم مى‌شود ان شاءالله و ما باید خود را با تمام قدرت و نیرو با جان و مال و خانه و زندگى خود وقف این امر بکنیم و با تمام وجود آماده تحقق چنین امرى باشیم. در طول تاریخ همیشه حق و باطل با هم در ستیز بوده‌اند از هابیل و قابیل گرفته تا حضرت ابراهیم(ع) و نمرود تا موسى(ع) فرعون ملعون تا مى‌رسد به تمام انبیاء محمد(ص) با ابوجهل و تمامى بت‌پرستان آن زمان در ستیز بود و تا حلال که هنوز این ستیز ادامه دارد یعنى بین ایران و شیطان بزرگ آمریکا و بین اسلام و کفر جهانى و ما در موفقیت خاصى از زمان قرار داریم و مسئولیت خطیر و سنگینى در این برهه از زمان به عهده ماست. حفظ اسلام و پاسدارى از دستاوردهاى انقلاب که با خون شهیدان بدست آمده و ادامه راه شهیدان که همانا گسترش دین اسلام و پیاده شدن احکام اسلام است وظیفه همه ماست. ما از مولا و امام خود حضرت حسین‌بن‌على(ع) آموخته‌ایم چگونه با دشمن مبارز کنیم و او را به ذلت و خوارى بکشانیم و پوزه او را بخاک بمالیم و از حسین(ع) آموخته‌ایم که زیر بار ظلم و ظالمان نرویم از حسین(ع) آموخته‌ایم که چگونه عزیزترین چیزى خود را جان و مال و فرزند است در راه خدا فدا بکنیم. اسلام باید به فکر جایى باشد که تا ابد در آن باشد. اگر انسان فقط به فکر این دنیا باشد در ضرر و خسران است  به فرض اینکه آدم یک صد سالى هم در این دنیا باشد در طول زندگیش بهترین غذا را بخورد بهترین لباس را بپوشد، زن بگیرد، بچه‌دار شود، بعد چه؟ شاه ملعون هم بهترین زندگى و خوشیها را داشت بعد چه؟ فاین تذهبون: پس شما مردم نادان کلام و حق کتاب وحى خدا را رها کرده و کجا مى‌روند تکویر آیه ۳ و اما اگر کسى به فکر خانه اصلى و مقصد اصلى یعنى آخرت باشد باید تلاش و کوشش شبانه‌روزى کند، باید انفاق بکند و به جهاد بر علیه کافران برود و کلا کارهاى انجام دهد که مورد رضاى خداوند متعال است. در مورد جهاد درى از درهاى بهشت است حضرت على(ع) مى‌فرماید جهاد عزت مسلمین است. اگر به چند سال پیش که هنوز انقلاب به پیروزى نرسیده بود بنگریم مى‌بینم که چقدر مسلمانان در جهان ذلیل و خوار بودند و زیر بار ابرقدرتها رفتند ولى بعد از پیروزى انقلاب که مردم ایران بر علیه شیطان بزرگ آمریکا جهاد و مبارزه کردند و زیر بار شیاطین شرق و غرب نرفتند، حالا ببینید که مردم ایران چقدر عزت پیدا کرده‌اند و مردم ایران در تمام جهان سربلند و سعادتمند دنیا آخرتند، پس باید بکوشیم که فرزند آخرت باشیم.
سخنى با برادران عزیز دارم: امام خمینى فرمود که ما باید تکلیف الهى را انجام دهیم و امیدوارم که بتوانیم به کمک الله فرموده امام را عملى کنیم و پیرو حقیقى امام باشیم و مهم این است که خدا از ما راضى بشود این کارها را از ما بپذیرد ان شاءالله که مى‌پذیرد از برادرانى که از من بدى یا ضررى دیده‌اند به بزرگوارى خود این برادر کوچک خود را ببخشند که خداوند متعال بخشنده و مهربان است. اما سخنى با خانواده مادر عزیز و گرامى و بزرگوار خواهش مى‌کنم به خاطر خدا مرا حلال کنید و مرا ببخشید، مادر خواهر عزیز صبر داشته باشید که خداوند متعال صابران را دوست مى‌دارد از مرگ من ناراحت نشوید چون که خود آرزوى شهادت را داشته‌ام. مادر من نمى‌گویم که گریه نکنید ولى اگر مى‌خواهید گریه کنید گریه شما باید جهت داشته باشید که مرحوم شهید استاد مطهرى مى‌گوید (گریه بر شهید شرکت در حماسه او هماهنگى با روح او و موافقت با نشاط و حرکت در موج اوست.) در آخر همه شما را به خدا مى‌سپارم و از همه شما التماس دعا دارم. والسلام.
اللهم الرزقنى شفاعه محمد صلى الله علیه و اله: خدایا شفاعت محمد(ص) و آلش را روزى من گردان. اللهم عاملنا بفضلک و لا تعاملنا به عدلک: خدایا با فضل و کرمت با من رفتار کن نه با عدلت.
محمدعلى افروشه پادگان کرخه – کوشک

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید محمدعلی افروشه


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.