server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیت نامه شهید عباس الیاسی

گل16

وصیت نامه:
بسم الله الرحمن الرحیم
و لنبلونکم بشى من الخوف و الجوع و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین.
و البته شما را به سختیها چون ترس و گرسنگى و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت بیازمایم و بشارت و مژده آسایش از آن سختى‌ها صابران را است.
از آنجا که هر کسى باید وصیتى به وارثان و کسانى که هنوز در قید حیات هستند داشته باشد من نیز به ناچار وصیت و سفارش خد را چنین آغاز مى‌کنم. از میان همه موجوداتى که خداوند خلق کرده است تنها انسان است که داراى قوه ادراک و اندیشه است و تنها انسان است که مى‌تواند از میان چندین عمل که براى او دارد یکى را انتخاب کند و در برابر این انتخاب نیز پاداش و کیفر خواهد دید و انسان موجودى است که همه موجودات خلق شده‌اند تا او به کمال برسد و انسان آن نیست که آفریده شده است بلکه آن است که باید بشود و اکنون که دنیا را برابر فساد گرفته است و مسلمین از عزت و سعادت بسوى پستى و خوارى کشیده مى‌شوند و کم‌کم قوانین بیگانه در ممالک اسلامى جاى قوانین و دستورات اسلام را مى‌گیرند دیگر نمى‌توان سکوت و گوشه‌نشینى را اختیار کرد دیگر وقت آن رسیده است که مانند صدر اسلام بر علیه ظلم و ستم قیام کرد. و اکنون که دشمن به کشور ما حمله‌ور شده است و شهر و دیار ما را به تصرف در آورده است و ناموسى و عزت و عفت ما مهمتر از همه اسلام است در خطر است باید به یارى دین خدا بشتابیم و از روحانیون که همیشه اولین کسانى بوده‌اند که در برابر ظلم و ستم ایستاده‌اند. اطاعت و فرمانبردارى کنیم زیرا دشمن خوب دریافته است که همیشه در هر کجا اسلام و قشر روحانى مانع بزرگى براى جلوگیرى از تجاوز و غارت او بوده و هستند و بدانید که در ای

ن دوره از زمان اگر ما خداى نکرده شکست بخوریم، اسلام شکست خواهد خورد. مگر اینکه نور الهى در قلوبمان نفوذ کند و بذر ایمان را در درون دلمان برویاند. و اما تو اى مادرم مى‌دانم که من تنها فرزند تو هستم و نیز مى‌دانم که براى من زحمات زیادى متحمل شده‌اى تا روزى من هم تشکیل خانواده بدهم و به هنگام پیرى از تو مراقبت کنم. مادر تو خود مى‌دانى که تو را خیلى دوست دارم اما خدا و اسلام را بیشتر از تو دوست دارم. مادر بدان که هر امانتى را باید به صاحش برگردانده شود و من نیز امانتى هستم در پیش تو که باید مرا به صاحب اصلى‌ام  یعنى خداوند بزرگ تحویل بدهى. بنابراین از تو مى‌خواهم که در مرگ من شیون و زارى نکنید زیرا که به نزد خداى خود مى‌روم و شما اى دائیان عزیز شما را به خدا سپردم و مادرم را به دست شما، از شما مى‌خواهم که از مادرم مراقبت کنید و شما اى خواهران بدانید که حجاب شما از خون رزمنده‌اى که به زمین مى‌ریزد براى اسلام ارزشمندتر است و مانند حضرت فاطمه و زینب زندگى کنید در آخر اگر کسى از من چیزى طلب دارد از خانواده‌ام از تحویل بگیرد. در همین جا شما را به خداى بزرگ مى‌سپارم. خدا حافظ همه شماها باد.
عباس الیاسى ۲۲/۱۱/۶۳

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید عباس الیاسی


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.