server1 server1 server1 server1

آخرین تصاویر فرزندان زهرا

وصیت نامه شهید محمدعلى اردلان

شهید محمدعلى اردلان

وصیت نامه:
بسمه تعالى
محرم ماه خون، ماه شهادت                محرم ماه پیروزى حق بر باطل
من المومنین رجال صدقو ما عاهدوا…. علیه فمنهم من قضى نحبه من ینتظروما بدلو تبدیلا.
سلام بر شما اى سیدالشهداء سلام بر شما اى یاران با وفاى سیدالشهداء سلام بر آن کسانى که در راه اعتلاى مکتب و عقیده اسلامى جانفشانى کردند و مى‌کنند.
سلام به رهبر بزرگ و عزیز امام خمینى کبیر

سلام به حسین زمان روح الله خمینى
سلام به امت شهید پرور ایران و اسلام و سلام به تمامى خانواده‌ها چه در ایران بلکه در تمام جهان که در راه اسلام شهید دادند و مى‌دهند.
سلام بر پدر و مادرم، پدر و مادر، چند کلمه که نمى‌دانم چه بگویم اما از اینکه مى‌دانم چه رنجهایى که براى من نکشیده‌اید تا مرا بزرگ کردید تا بتوانم شما را یارى بکنم، اما پدر و مادر در موقع کوچکى فکر مى‌کنى که حسین کى بود؟ على‌اکبر کى بود و براى چه شهید شدند. فکر کنم به یاد دارى که در همان موقع من زیاد در مسیر حسین دوست داشتم قدم بردارم و حالا پدر و مادر، حسین زنده همین روح الله خمینى است و دارد کارى که حسین کرد آن مسیر را مى‌رود و مى‌بایستى در مسیر حسین حرکت کنیم هم من و شما و دیگران و در رکاب حسین شمشیر بر سر کافران بزنیم.
پدر و مادر عزیزم، من که از حسین و على‌اکبر و عباس عزیزتر نیستم مگر اینکه اینها بخاطر اسلام خون دادند پس من هم که حالا اسلام احتیاج به خون دارد بایستى جان کم ارزشم را در راه اسلام هدیه کنم پس امیدوارم مرا عفو کنى. در این دنیا که شما را یارى نکردم شاید بتوانم آن دنیا کارى بکنم و شما را به سیدالشهداء قسم مى‌دهم بعد از من اینقدر خودتان را ناراحت نکنید و بدانید که شهیدان زنده تاریخ هستند. و تو اى برادر بزرگم، تو مى‌بایستى دست پدر و مادرم را بگیرى و به یارى الله آن‌ها را کمک کنى و کار و کوشش هم یک نوع جهاد است، به تو توصیه‌اى دارم که مقدارى مطالعه کنى و بتوانى تغییر و تحولى در مسیر زندگى شما بشود برادرم از شما مى‌خواهم یک برادر خوب و عمویى گرامى براى زینب باشید و او را کمک کنید. و مرتضى را اگر امکان داشت در ستادهاى بسیج بفرستى تا جاى مرا پر کند. از اینکه با دیگر برادران و خواهرانم صحبتى ندارم نمى‌دانم چه بگویم تنها توصیه‌اى که به شما مى‌کنم در مسیر اسلام حرکت کنید وحدت کلمه خودتان را حفظ کنید و در مسیر روحانیت مترقى قدم بردارید. در ضمن یک خواهشى که از شما دارم اگر شهید شدم از پوشیدن لباسهاى مشکى خوددارى کنید اگر این کار را نکردید بدانید که قلب مرا ناراحت مى‌کند و در ضمن هیچ موقعى براى من اشک نریزید. بسیار متشکرم.
سلام به تمام دوستان و آشنایان برسانید و بجاى من از همه خداحافظى کنید.
و تو اى زنم در مدت کمى که از زندگى که با هم داشتیم اگر من براى شما شوهرى خوب نبودم امیدوارک که مرا به بزرگى خودت ببخشید و تنها ثمره زندگى خودمان یعنى زینب را به الله و شما و پدر و مادران هر دو خودمان و دوستان مى‌سپارم و امیدوارم که بتوانى فاطمه‌وار زینب را تربیت کنى و یک زینب از او بسازى. تو باید کار بزرگى بکنى یعنى خوب تربیت کردن این زینب است و چون این تنها و تنها چیزى از من به نزد شما سپرده شده است امیدوارم که بتوانى که مى‌دانم مى‌توانى مادرى نمونه براى زینب باشى.
خدا یار و یاور شما باشد. در ضمن تو هم حق ندارى لباس سیاه بپوشى و یا گریه کنى.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدى خمینى را نگهدار. والسلام – محمدعلى اردلان ۱۷/۸/۶۰

 

 

www.farzandanezahra.com

نویسنده : جامانده | موضوع : شهید محمدعلى اردلان


نظرات شما :

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.